Uudis

Värske Rõhu uus keeletoimetaja

1.05.2024

Anname elevusega teada, et alates maikuust on Värskel Rõhul uus keeletoimetaja Anett Pillmann!
 

Kuni 2023. aastani polnud Anett veel kordagi tõsiselt mõelnud Värskes Rõhus oma tekstide avaldamise peale – soovitas ainult tungivalt õpilastel seda teha –, ent elas kogu täiega tema meelest Eesti kõige progressiivsemale ajakirjale kaasa. Kuniks saabus käivitav pöördepunkt: Hanna Linda palus tal 2023. aasta debüüdiülevaade kirjutada. Ja ta kirjutaski. Sellise teksti, kus eriti vigu polnud. Niisiis tundus hea mõte ta päriselt tööle võtta. Seekord keeletoimetajaks.

Aga Anett toimetab mujalgi. Näiteks Tartu Postimehes, sest talle meeldib Tartu. (VÄGA. Nii väga, et vedas nädal enne 11. klassi algust kaks hobust, ühe jalgratta ja neli kohvrit (ei, see loetelu ei ole kunstiline liialdus) sünnilinnast Rakverest Tartusse põhjendusega, et ta on kõrvuni ja lootusetult armunud – Tartusse loomulikult – ning peab endale kähku uue kodu ja kooli otsima.) Aga ta on toimetanud ka ilukirjandust, õigustekste, teadustöid, sadu kirjandeid ja nõnda edasi. Muuseas, Anett on üks kahekümne kahest kutselisest eesti keele toimetajast. Ülikoolis on ta käinud nii Tartus kui ka Tallinnas. Kõigepealt õppis Tartu ülikoolis kirjandust ja kultuuriteadusi ning kõrvale eesti ja soome-ugri keeleteadust, hiljem EMTA lavakunstikoolis teatrikunsti ja teatripedagoogikat. Anett on Hugo Treffneri gümnaasiumi vilistlane ning sama kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja (praegu lapsehoolduspuhkusel). Mõlgutab doktorantuurimõtteid, kasvatab väikest last ja koera. Mängib tennist, armastab hobuseid, poeesiat ja pekaanipähklirulle.

Toimetajana täpne, aga pehme; kiire, kuid korralik; süsteemne, ent dogmatu. Püüab olla aus, edasiviiv ja sõbralik lugeja. Hoiab meeles, et kunstiline eneseväljendus on sügavalt isiklik ja tundlik töö ning teise inimese sõnadega tuleb targasti talitada.

Tere tulemast meie sekka, Anett! Edu uues ametis Liisile!

 

eelmine / järgmine artikkel