Uudis

Värske Rõhu erinumbri esitlus

29.04.2024

Kuidas kirjutada headust? Kuidas aidata kirjandusega ebavõrdsust vähendada, tuua ühiskonda kokku, panustada paremasse tulevikku? 

Just selliseid küsimusi küsis endalt üheksa noort autorit Andreas Kübar, Anastassia Kuznetsova, Oliver Issak, Johanna Rannik, Helena Aadli, Hildegard Reimann, Karin Orgulas, Emma Lotta Lõhmus ja Saara Liis Jõerand , kelle Värske Rõhk saatis eelmisel kevadel vabatahtlikule tööle sotsiaalse ebavõrdsusega tegelevatesse organisatsioonidesse. Oma kogemuste, mõtete ja läbielamiste najal valmisid autoritel ilukirjanduslikud tekstid ja illustratsioonid, mis ilmuvad mais 2024 Värske Rõhu erinumbrina.

Erinumbri esitlus “KUIDAS TEHA HEAD” toimub kirjandusfestivali Prima Vista raames 11. mail Tartu Tähtvere Päevakeskuse hoovis. Ja kuna selle projekti suur eesmärk on tuua maailma juurde headust, siis on esitlusel kavas… Supiköök! Vestlusring osalejatega! Vabalava, kus võid üles astuda ka sina! Tidi kontsert! 

Lisaks põnevale programmile ootab sind Päevakeskuse hoovis heaoluoaasike: kutsume sind pikutama murule või võrkkiike, mängima sulg- ja jalgpalli, tegema kollaaži või lihtsalt mõnusasti molutama ning headuse üle mõtlema ja arutama. 

Ajakava:

12.00 Sissejuhatus, tänusõnad & Tidi!
12.30 Vestlusring: ERRi ajakirjanik Heleri All vestleb projekti autorite Andreas Kübara, Anastassia Kuznetsova, Helena Aadli ning Peaasja kliinilise nõustaja Mirjam Kasega vabatahtliku töö muredest-rõõmudest, sotsiaalsest vastutustundest ja kunsti jõust.
13.30 Tidi
14.00 VABALAVA! Tule tule esita oma luulet või proosat, mis seostub otsesõnu või ääripidi headuse ja heategemisega! Registreeru siin: https://forms.gle/RjU7VtvwKZaLBFtm7

Kogu päeva on avatud supiköök ning Tähtvere Päevakeskuse kohvik.

***

Projekti toetasid Eesti Novell, Tartu 2024, kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituut, SA Kultuurileht. 

Täname südamest ka Koidu Tani-Jürisood Avatud Meele Instituudist, Triin Fedotovat Vabatahtlikust Seltsilisest, Sveta Grigorjevat, Jan Kausi, Marta Vaarikut, Tähtvere Päevakeskust ja kõiki teisi, kes on projektile õla alla pannud. 

Täname organisatsioone, kes meie autorid lahkesti oma ridadesse võtsid: Naiste Tugi- ja Teabekeskus, Eesti Pagulasabi, Feministeerium, Pahkla Camphilli Küla, Peaasi, Saku Priitahtlikud Pritsimehed, Vabatahtlik Seltsiline, Ööhaldjad.

Projekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

eelmine / järgmine artikkel