Uudis

Värske Rõhu ja Eesti novelli novellikonkursi peapreemia pälvis Anastassia Kuznetsova

8.11.2022

 

Fotograaf: Kärt Petser

Värske Rõhu ja Eesti novelli novellikonkursi pälvis Anastassia Kuznetsova

Esmaspäeval, 7. novembril kuulutati välja Värske Rõhu ja Eesti novelli õpilaste novellikonkursi preemiad. Konkursi eesmärk oli meelitada nooremat põlvkonda – 15-19-aastaseid – ilukirjandust lugema ja kirjutama ning võib öelda, et see eesmärk on igati täidetud. Võistlusel osales koguni 103 novelli 77 autorilt, seejuures paistis silma tekstide tugev keskmine tase.

Esikoha pälvis 15-aastase Anastassia Kuznetsova pealkirjata novell. Žüriiliige Made Luiga sõnab, et Kuznetsova tekst on imepärane ka siis, kui mitte teada kirjutaja noorust: “See on läbi ja lõhki ilukirjandus, oma isikliku kogemuse poeetiline üldistamine. Üsna erakordne on ka mälu ja mäletamise temaatika tema novelletis – kuigi see on kirjanduse põhiaines, aga tavaliselt on vaja enne natuke elada, et taibata – maailm ongi mälu,” lisab Luiga. Eripreemiad pälvisid Anni Sooman novelliga “Randa”, mis paistis silma tugeva stiilitunnetuse ja põneva süžee poolest, ning Anna Birgitta Põdra introspektiivne ja detailitundlik novell “Lihtsalt”. 

Võitjate vahel läks jagamisele auhinnafond (1500 eurot). Novellid ilmuvad Värskes Rõhus, võidunovell näeb ilmavalgust ka kogumikus “Eesti novell 2023”.

eelmine / järgmine artikkel