Uudis

Värske Rõhu uus tegev- ja luuletoimetaja

1.09.2022

Teatame rõõmuga, et alates 1. oktoobrist liitub Värske Rõhu toimetusega koguni kaks Saarat: Saara Lotta Linno hakkab luulet toimetama ning Saara Liis Jõerand asub tegevtoimetaja ametikohale. Maarja Helena Meriste aga lubab vahelduseks kirjandusväliste asjade eest hoolitseda. 

Saara Lotta Linno on värske TÜ võrdleva kirjandusteaduse doktorant, kelle erihuvi on mitmekeelse luule poeetilised eripärad. Ta on Värskes Rõhus avaldanud tekste peaaegu igas rubriigis: debüteeris proosaga, seejärel avaldas kriitikat (muide, ka tänavuse debüüdiülevaate!), osales intervjuus, muljetas päevikus ja peatses septembrinumbris ilmub temalt ka kimbuke luulet. Vabal ajal meeldib Saara Lottale joonistada, kasse kaisutada ja nuriseda puuduste üle eesti uuemas räpis.

Saara Liis Jõerand õpib TÜs üldkeeleteadust (sel semestril Uppsala ülikoolis!). Ta on Värske Rõhu kaastööline olnud juba pikalt – tema esimene arvustus Sally Rooney romaani “Vestlused sõpradega” kohta ilmus 2019. aasta oktoobrinumbris, aasta hiljem pälvis ta Värske Rõhu kriitikakonkursil peapreemia ning tänavu Loomingu debüüdipreemia. Muide, Saara Liis on teinud ka eksklusiivintervjuu salapärase Natalja Nekramatnajaga! Saara Liisile meeldib jões ujuda ning ühe ja sama nalja külge liiga kauaks kinni jääda.

Tere tulemast, Saarad!
Tuult tiibadesse, Maarja!

eelmine / järgmine artikkel