Arvustus

Värske Rõhu kriitikakonkursi tulemused

11.11.2021

Neljapäeval, 4. novembril selgusid Tartu Ülikooli kirjandusringis Ellips Värske Rõhu 2021. aasta kriitikakonkursi tulemused.

Esikoht: Johanna Rannik, “Pilget ja valu, mõrkjasmagusalt ja muigvelsui” (arvustus Anna Kaare luulekogule “InteГрация“). Ranniku arvustus koondub tugeva keskme ümber, mistõttu ei vaju arutluskäik laiali, vaid hoopiski haarab lugeja kogu täiega endasse. Eriti sümpaatne on see, et autor kaardistas ära selle kompleksse naiselikkuse, mis teose alus on, aga mis ühegi tuntud sildi alla üheselt ei sobi.

Eripreemia: Susanna Mett, “Elas kord paratamatusekujuline vaikus” (arvustus Kätlin Kaldmaa novellikogumikule “Hundi taltsutamine”). Metti arvustus on poeetiline ja kaasaloov, hea stiilitajuga ning kirjutab otse südamest, see kõnetab igat lugejat ja loob teosest selge tunnetuse ka siis, kui raamat ise võõras on.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Eripreemia: Nicolas Lotman, “Kunst loobuda kunstist” (arvustus Enrique Vilas-Matase romaanile “Bartleby & Co”). Teksti suurim tugevus on selle kontseptuaalsus ja autoripositsiooni mittevarjamine, mille tulemuseks on väga tihe ja seosterohke tekst. Nagu teos, on ka arvustus paraesseistlik, seega igati julge ja isikupärane.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Palju õnne võitjatele ja aitäh kõigile, kes võtsid vaevaks konkursil osaleda!
Võiduarvustusi saab lugeda Värske Rõhu jaanuarinumbrist.

eelmine / järgmine artikkel