Uudis

Värske Rõhk nr 76, märts 2022

9.03.2022
Ilmunud on Värske Rõhu märtsinumber, täis debüüte, mängu ja avangardi! Siit leiab Andreas Kübara uljast eksperimentaalproosat, Elisabeth Heinsalu enesessevaatavat reisipoeesiat, Talvike Mändla peenetundlikke ja kevadisest kasvamismeeleolust kantud ning Andrea Laari tabavalt kergeid tekste ja Mattias Velleri ergsalt eksistentsiaalseid luuletusi.
 
Esmakordselt näevad trükivalgust Liisa Ketter Liitoja proosalaastud, värske novelli luhtunud armastusest avaldab ka hiljutine Betti Alveri preemia laureaat Aliis Aalmann. Annika Lindoki lühijutud räägivad aga rahvuslikest stereotüüpidest. Ameerika kirjaniku Bryan Washingtoni lühijutt 2021. aasta tõlkevõistluse inglise-eesti suuna võitja Grethel Vahesaare eestinduses jutustab loo kahe noore mehe suhtest, milles on nii vanade haavade kibedust kui ka sooja saia pehmust. Uudiste duumskrollimisele pakub leevendavat vaheldust Anastassia Štšurova õnnehetkepäevik Kaia Beilmanni tõlkes.
 
Piret Karro julges ja vahetus intervjuus Sanna Kartauga tuleb juttu Sanna hiljutisest esikkogust “Ma hääletan selle sõja poolt oma kehaga”. Saara Lotta Linno annab aga lustliku ja põhjaliku ülevaate 2021. aastal ilmunud debüütteostest, Eva Kinkar arvustab Urmas Vadi, Lisanna Lajal Marten Kuningat ning Priit Põldma Kai Aareleidu.
 
Raamatuid soovitab kirjandusuurija ja kirjanik Piret Põldver, ajakirja fotod tegid Cristo Madissoo ning Alina Birjuk.
 
Märtsis Värske Rõhu ja Müürilehe ühistellimus vaid 15 eurot! Telli kohe: tellimine.ee/varskerohk

eelmine / järgmine artikkel