Uudis

Värske Rõhu noorte kriitikute konkurss 2023

2.10.2023

Leia oma sisemine kriitik ja osale Värske Rõhu kriitikakonkursil!

Värske Rõhk kuulutab juba viiendat korda välja noorte kriitikute konkursi! Ootame arvustusi 2022. või 2023. aastal eesti keeles ilmunud luule-, proosa- või draamateostele ja esseistikale, teksti pikkus on 600010 000 tähemärki (tühikutega). Parimad arvustused kuulutatakse välja novembri alguses ja auhinnatud tekstid avaldatakse ka Värskes Rõhus. Konkursi auhinnafond on 1000€, millele lisandub ajakirja aastatellimus ja üllatusauhinnad. Osaleda võib mitme arvustusega!

Kriitikakonkursi eesmärk on teha lahti uks kõigile kuni 30-aastastele autoritele, kes soovivad siseneda kirjandusväljale ning osaleda kirjutamis-, toimetamis- ja avaldamisprotsessis. Ootame töid ka autoritelt, kes on juba mõnes teises kirjandusžanris kätt proovinud ning soovivad katsetada midagi uut. Vormiga eksperimenteerimine on palavalt oodatud ja iga konkursitöö saab žüriilt põhjalikku tagasisidet!

Raamatuvaliku lihtsustamiseks koostasime soovitusliku valiknimekirja 2023. aastal ilmunud luule-, proosa- ja draamateostest ning esseistikast: bit.ly/konkurss2023

Arvustused palume saata 31. oktoobriks Hanna Linda Korbile (hannalinda.korp@va.ee).

 

Kriitikakonkursi korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital. Täname!

eelmine / järgmine artikkel