Uudis

Värske Rõhu kriitikakonkurss 2021

15.09.2021

Värske Rõhk kuulutab juba kolmandat korda välja noorte kriitikute konkursi! 

15. septembrist 31. oktoobrini toimuvale võistlusele on oodatud osalema kuni 30-aastased kriitikahuvilised. Arvustus peab olema kirjutatud 2020. või 2021. aastal eesti keeles ilmunud luule-, proosa- või tõlketeosest. Arvustuse pikkus on 6000 – 10 000 tähemärki (tühikutega).

Tänavu toimub kriitikakonkursi raames Tartus ka kaks (tasuta!) kriitikaseminari! Esimeses seminaris, mida juhendavad eelmise aasta võitja Saara Liis Jõerand ning ajakirja kriitikatoimetaja Hanna Linda Korp, õpitakse arvustuse lähilugemismeetodeid; teine seminar, mida juhendavad Tartu Ülikooli kirjanduse vanemteadur Jaak Tomberg ning eesti kirjanduse doktorant Indrek Ojam, keskendub aga praktilistele kirjutamisharjutustele. Mõlemad seminarid toimuvad Tartu kõige uuemas raamatupoes Biblioteegis. Osalejate arv on piiratud, nii et kiirusta registreerima! Ajakava ja registreerimisvormi leiad siit.

Seminaridest võivad osa võtta kõik huvilised olenemata sellest, kas soovid konkursil osaleda või mitte!

Parimad arvustused kuulutatakse välja 4. novembril Tartus ning auhinnatud arvustused avaldatakse ka Värskes Rõhus. Konkursi auhinnafond on 600 € ja rahalisele preemiale lisandub ka avaldamisvõimalus, ajakirja aastatellimus ja üllatusauhinnad. Osaleda võib mitme arvustusega. 

Arvustused palume saata hiljemalt 31. oktoobriks Hanna Linda Korbile (hannalinda.korp@va.ee).

eelmine / järgmine artikkel