Eliina Korts “Lööklaused murravad metsi”

Värske Raamat nr 1

Eliina Korts „Lööklaused murravad metsi“

58lk, 2006

Toimetanud Auri Jürna

Kujundanud Lilli-​Krõõt Repnau

Esimese Värske Raamatuna ilmus veebruris 2006 Eliina Kortsu luulekogu „Lööklaused murravad metsi”. Värskes luulekogus sõnastavad tekstid oma sisu ja meeleolu ise. Enesekindel ja julge veendumus on, et „see kes sa olla tahad sa saaksid kohe praegu kui sa vaid tahad“, kuid selleks „pole vaja tarkuse mõttetut liiva mis matab teie väljamõeldised“, vaid igatsust „teha tööd millegi ilusa kallal millesse saaks sukelduda nagu mineraalvette“.

Eliina erialane haritus kumab vastu pea igalt leheküljelt, kuid jääb mõõdetult diskreetseks taustaheliks. Leidlikud sõnamängud, viited ja nimed esinevad kogu lehekülgedel mänglevas sõbralikkuses, tuttavlikus igapäevasuses, lihtsalt ja loomulikult.

Valdava armastuslüürika kõrval, mille rahulik-​nukker ja hell-​skeptiline hoiak takistab nõretav-​magusa tekkimist, domineerib terase pilguga mõtteluule, analüüsides halastamatult ennast, maailma ja ennast maailmas. („Tahan, et sõnad mu sees elaksid ja kirjutaja elamused sama ehtsad kui mul. Et kujundid veidikegi seda ümbritsevat halli igavikku muudaksid ja uudaksid“)

„Tõesti, lugeja ei tohi kunagi surra las poeet teeb seda tema eest“, kirjutab Eliina, kuid tegelikult on poeet elu ja tervise juures. Ta on noor, enesekindel ja küps mängima kaasa eesti luulemaastikul, ka
teadmisega, et „pikk tee on käia meie tulevikku ja me vanemate minevikku”.

Eliina debüüt on karge ja mitmekülgne tervik. Värske Raamatu sarja avalöögina on ta aga ka kummardus ning puhtsüdamlik armastusavaldus kirjandusele.

eelmine / järgmine number