LUULE
Henry Griin
Eve Talas
Tuuli Taul
Kaarel B Väljamäe

PROOSA
Edvin Aedma
Märten Raidmets
Jüri Andrejev
Eia Uus

Diana Leesalu: Miks ma ropendan?
Siret Paju VR loovkirjutamise õpitoast

INTERVJUU Paavo Piigiga

ARVUSTUSED
Nele Salveste Ervin Õunapuust
Johanna Ross Andrus Kivirähast
Piret Põldver Jim Ashilevist
Karin Leesmann Allan Agrovist
Mihkel Truman Kivisildnikust
Epp Ollino Diana Leesalust

ESSEE Raimond Tunnel

Värske Rõhu 10. numbrist leiab Kairi Kortsu intervjuu noore teravapilgulise luuletaja Paavo Piigiga, Siret Paju annab ülevaate esimeses Värske Rõhu loovkirjutamise õpitoas toimunust, Diana Leesalu teeb aga lõplikult selgeks, miks ta oma tekstides ropendab. Samuti saab lugeda Raimond Tunneli esseed koolist.
Proosatekstid on äärmiselt eriilmelised – kõrvuti Märten Raidmetsa humoristliku ning kiirerütmilise proosaga ning Eia Uue traagikaga leiab lugejat ajakirjast Edvin Aedma lihtsad muinasjutukesed ning Jüri Andrejevi melanhoolse kurbtuse.
Ka luules kisub iga autor omas suunas ning uute värssidega astuvad üles Värske Rõhu külgedelt juba varemgi tuttavad Henry Griin, Tuuli Taul ja Kaarel B Väljamäe, luuledebüüdi teeb aga Eve Talas.
Kriitikarubriigis kirjutab Epp Ollino Diana Leesalu romaanist „Mängult on päriselt”, Mihkel Truman Kivisildniku luulekogust „Vägistatud jäämägi”, Johanna Ross Andrus Kivirähki romaanist „Mees, kes teadis ussisõnu” ja Nele Salveste Ervin Õunapuu raamatust „Meie igapäevane jää”. Jim Ashilevi näidendit „Nagu poisid vihma käes” arvustab Piret Põldver ja Allan Agrovi debüütromaani Karin Leesmann.
Numbri on illustreerinud Gerda Märtens, fotod David Campbell.
Head lugemist!