NÄIDENDID
Marion Jõepera
Tanel Pern
Katrin Ruus
Enor Niinemägi

INTERVJUU Helen Rekkoriga

ESSEED
Mart Kase
Maria-​Lee Liivak
Anu Jalas
Maarja Mänd
Siim Nurklik

ARVUSTUSED
Maarja Saldre
Eva-​Elise Oll

Ajakiri Värske Rõhk tähistab oma teist sünnipäeva teatrile pühendatud erinumbri ilmumisega. VR11 autorkonna seas on teatri(teaduse)tudengeid nii Tallinnast kui ka Tartust, intervjuu on Viljandi noore lavastajatudengi Helen Rekkoriga, kellel esietendus mais Ugalas Ibseni “Nora/​Maja”.
Ajakirjast leiab värske lühinäidendi mitmes varasemaski Värskes Rõhus esinenud Katrin Ruusilt, luulerütmi paisuva katkendi lavaka tudengi Marion Jõepera näidendist “Kai ja Ellis”, Tartu Üliõpilasteatri näitleja ja lavastaja Enor Niinemäe stsenaariumi dadaprojektile “Ewiges Wiederschnitzel — daDa-​Sein” ja näidendikirjutuse piire kompiva proosapala Tanel Pernilt. Paljude Värske Rõhu lugejate üks lemmikuid Siim Nurklik esineb ilukirjandusliku lühiesseega.
Maria-​Lee Liivak analüüsib Sophoklese näidendit “Kuningas Oidipus” ja kaalub, kuidas oleks võimalik seda lavastada tänapäeval. Mart Kase kirjutab Elmo Nüganeni lavastusest “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” ja Maarja Saldre noorte režissööride ja Von Krahli teatri koostöös sündinud lühifilmikimbust “Tabamata ime”.
Maarja Mänd pakub Mart Kivastiku näidendeid analüüsides välja uue termini, millega käsitleda näidendeid, mis mängivad tõsieluliste sündmustega, Anu Jalas heidab aga pilgu teatrianatoomiasse. Lisaks leiab ajakirjast Tartu Forseliuse Gümnaasiumi võrguajakirja Virtuaalkass korraldatud arvustusevõistluse võidutöö, mille autoriks on Eva-​Elise Oll.