LUULE
Janika Ots
Hanna Kangro
Sven Kütt
Karolin Plink
Triin Tasuja

PROOSA
Diana Leesalu
Eia Uus
Madis Luik
Tuuli Taul

INTERVJUU Maria Leega

ARVUSTUSED
Johanna Ross Peeter Helmest
Karin Kiisk Andra Teedest
Brita Melts Tui Hirvest
Rasmus Miller Igor Kotjuhist

NÄIDEND
Paavo Piik, Siim Nurklik
Värske Rõhu 14. numbris on loomingut 15 noorelt autorilt. Kevadnumbrist leiab ka Kairi Kruusi intervjuu Maria Leega, mis käsitab muu hulgas noore autori loomingulisi allikaid ja vaeb tema esimesele luulekogule „Äramõte” tulnud ulatuslikku tagasisidet ja võimalusi sellega suhestuda. Ajakirja kaunistab Paavo Piigi ja Siim Nurkliku pöörase huumori ja traagilise tunnetusega näidend „20:08″.

Luulerubriigis kirjutab Hanna Kangro talle omasel lakoonilisel ja veidi porisel viisil lindudest ja hirmust, debütant Janika Ots leiab inspiratsiooni lõppenud armastusest ja kaardistab tasakaalukal ja stiilsel moel tekkinud tundeid. Triin Tasuja on võrreldes kahe aasta taguse debüüdiga teinud väga jõulise sammu edasi ja kaalub täiskasvanuks saamise võimalusi inimestest tühjenevas Eesti väikelinnas. Karolin Plink esineb identiteediotsingulise linnaluulega, Sven Kütt näeb väljendusvõimalusi ka klassikalisemates luulevormides.

Ajakirja proosarubriik on noorkirjanduse vana kaardiväe päralt. Tuuli Taul on kirjutanud suurepärase jutu ühest õnnelikult algavast päevast, Diana Leesalu ja Eia Uus otsivad oma lugudes väljavaateid senise elu muutmiseks. Debütant Madis Luik loksub ühistranspordis mööda Tallinna ja küsib, mis on üldse veel tegelik.

Johanna Ross arvustab Peeter Helme romaani „Puudutus”, Karin Kiisk Andra Teede luulekogu „Saage üle” ja Brita Melts Tui Hirve „Tähe tänavat”. Arvustajadebüüdi teeb Rasmus Miller, kes kirjutab Igor Kotjuhi luulekogust „Teises keeles”.