LUULE
Merlin Lõiv
Leila Holts
Martin Vabat
Anete Kruusmägi
Allar Lepa

PROOSA
Urmas Nimetu
Anni Sinijärv
Mikk Pärnits
Barthol Lo Mejor

INTERVJUU Tuuli Tauliga

ARVUSTUSED
Nele Salveste Eia Uuest
Katrin Parbus Maria Leest
Liis Pallon Kristjan Sanderist
Ann-​Getter Annuk Jaan Kaplinskist
Piret Põldver Reed Mornist


Luulerubriik on pooles osas murdeluule päralt – autoriteks Merlin Lõiv ja Leila Holts. Neile sekundeerib etnofutulike motiividega mängiv Martin Vabat – tasub järele vaadata, tema luule on läbi teinud päris märgatavad muutused. Traditsioonilisemate registritega mängib Anete Kruusmägi, lõbusust ja lennukust annab uuele numbrile aga Allar Lepa luule.

Proosa on Rõhu vanade tegijate päralt. Urmas Nimetu on kirjutanud kena allegoorilise muinasjutu, Barthol Lo Mejor esineb sissejuhatusega raamatusse „Popdada”, mis on Värske Raamatu 5. teos! Mikk Pärnitsa sulg on ka väga teravaks muutunud, tema „Sümboolne Eesti pimedus” on tõesti meeldiv lugemine. Debütantidest on proosarubriigis esindatud Anni Sinijärv.

Siim Nurklik on intervjueerinud Tuuli Tauli, arvustused on kirjtutanud Liis Pallon Kristjan Sanderis raamatust “13 talvist hetke”, Nele Salveste Eia Uue romaanist “Kahe näoga jumal” ja Katrin Parbus Maria Lee luulekogust “Äramõte”. Lisaks sees selleaastane Virtuaalkassi arvustustevõistluse võidutöö Ann-​Getter Annukilt ja „Tolmunud raamatu” rubriigis tutvustab Piret Põldver Reed Morni raamatut „Tee ja tõde”.

Hääd lugemist!