LUULE
Kristel Liiv
Anna Hints
Edvin Aedma
Tõnis Jürgens

PROOSA
Indrek Lõbus
Lauri Habakuk
Moonika Olju
Pelle Palangarb

INTERVJUU Maarja Pärtnaga

ARVUSTUSED
Maia Tammjärv Tuuli Taulist
Tõnis Parksepp Paavo Piigist
Mihkel Truman Martin Vabatist
Tõnis Hallaste Mikk Pärnitsast
Carolina Pihelgas Andra Teedest


Värske Rõhu 23. numbrist leiab loomingut 13 noorelt autorilt. Pikem intervjuu on noore luuletaja Maarja Pärtnaga, kellelt ilmub Värske Rõhu raamatusarjas debüütkogu “Rohujuurte juures”. Kriitikarubriigist leiab arvustused Värske Rõhu esimestes numbrites avaldanud autorite teostest.
Ajakirja luulerubriik keskendub mitme huvitava käekirjaga debütandi loomingule. Kristel Liivi avara haardega luule loob end müütilisuse ja pärimuskultuuride kaudu, sama kogemust kumab ka Anna Hintsi mõnevõrra iroonilisemates ja tänapäevakesksemates tekstides. Seni Värskes Rõhus proosaga esinenud Edvin Aedma leiab luules uut hingamist ning pakub tema loomingu austajatele kindlasti nii mõndagi üllatavat. Tõnis Jürgensilt on ajakirjas kaks lühikest ja vaimukat mõtteluuletust.
Ka ajakirja proosaosa on valdavalt debütantide päralt. Esimest korda on ajakirja pääsenud lugu, mis on algselt kirjutatud teises keeles – Moonika Olju jutu kodutust, kes püüab vana-​aastaõhtu jooksul täita ajakirjast Cosmopolitan leitud kümme uusaastalubadust, on tõlkinud ajakirja proosatoimetaja Johanna Ross. Tugeva proosadebüüdi teeb aasta esimeses numbris luuletustega debüteerinud Indrek Lõbus. Samuti leiab ajakirjast Lauri Habakuki ja Pelle Palangarbi lühijutud.
Kriitikarubriigis arvustab Maia Tammjärv Tuuli Tauli luulekogu “Täiuslik ja turvaline”, Tõnis Parksepp Paavo Piigi kolmandat raamatut “Kokkuplahvatus”, Mihkel Truman Martin Vabati luulekogu “Naerutaltsutaja”, Tõnis Hallaste Mikk Pärnitsa romaani “Hundikutsikaeetika” ja Carolina Pihelgas Andra Teede kogu “Atlas”.