LUULE
Kaur Riismaa
Kelly Turk
Sveta Grigorjeva
Eda Ahi
Mari Pihl
Stefan Peetri
Miina Leemets

PROOSA
Martin Jõela
Egon Ilisson
Edina Szvoren (tlk Marie Saarkoppel)
Silvia Urgas

INTERVJUU
Kaarel B. Väljamäe
Dimitris Athinakis

KREEKA VIHIK
Jazra Khaleed
Stathis Baroutsos
Dimitris Athinakis
(tlk Elina Adamson)

ARVUSTUSED
Evelin Arust Katrina Kaldast
Grete Nellis Kristiina Jalastost
Kadri Naanu Helena Läksist


Värske Rõhk 28. numbrist leiab intervjuu Värske Rõhu kauaaegse autori Kaarel B. Väljamäega, kellel õige pea ilmub uus luulekogu „Suur mees juba“, luulet Kaur Riismaalt, Eda Ahilt ja Sveta Grigorjevalt, proosat Martin Jõelalt, Egon Ilissonilt ja Silvia Urgaselt, Kreeka blogiluule vihiku, kreeka nüüdisluulet tutvustava intervjuu Dimitris Athinakisega, Ungari eelmise aasta parima debütandi Edina Szvoreni novelli. Teada saab, milline on „reaalne elu“ Balti jaamas, Kim Jong Ili residentsis, Lasnamäe bussis ja Ungari kalmistul, aga sedagi, kuidas lõhnab novembrihommik Ateenas. Paberväljaandega paralleelne e-​ajakiri ilmub järgmise nädala keskel. Ajakirja on kujundanud Maris Kaskmann.

Luulerubriigis annab Kaur Riismaa oma väga hea versiooni lastelaagri rivistuse teemast, Eda Ahi luule on vaikselt liikunud vabavärsi poole ja võngub Eesti ja Vahemere vahel. Mari Pihl mängib kõlaseostel, Miina Leemets uurib unede nurki, Kelly Turk särtsub väga mõjusat tibiluulet ja sahistab ketsi, Stefan Peetri väljendab gümnasisti kõhklusi. Sveta Grigorjeva on enesekindel ja terav, tema sotsiaalselt tundlik luule on teinud tugeva sammu edasi.

Elina Adamsoni tõlgitud kreeka blogiluule vihik on väga eriilmeliste autorite päralt. Vihiku juhatab sisse Tšetšeenias sündinud kreeka keeles kirjutav mässumeelne luuletaja Jazra Khaleed, kelle tähelepanu on pööratud ühiskonna heidikutele ja immigrantidele. Seejärel riuklik moodsa aja inimese situatsioone kujutav Stathis Baroutsos, keda kreeka keeles trükis kunagi avaldatud pole, kuid kelle luuletused on ilmunud nt inglise, saksa, tapampangani, tagalogi, jaapani, ja nüüd ka eesti keeles. Ja viimaks kolmest autorist ainus ametlikus kirjanduselus osalev kogemuste kaardistaja Dimitris Athinakis, kelle luuletustele järgneb Kairi Kruusi intervjuu autoriga kreeka uuemast luulest, noorte autorite olukorrast Kreekas, kirjanduslikust Ateenast jne.

Proosaosas on Martin Jõela oma parodeerivale ja igati elegantsele jutule saanud inspiratsiooni ühest toidublogist, Egon Ilissoni armastuslugu liigub vindi ülekeeramise piiril, Ungari viimaste aastate säravaima debütandi Edina Szvoreni must-​must lugu pajatab vanaema matustest ja ühe suguvõsa ületamatult keerukatest suhetest. Nende kõrval mõjub lausa rahustavalt Silvia Urgase otsisklev miniatuur luuvalus linnast.

Arvustusterubriigis kirjutab Evelin Arust Katrina Kalda raamatust „Eesti romaan“, Grete Nellis Kristiina Jalasto näidendikogust „Kuid mind ei oleks, oleks maailm teine“ ja Kadri Naanu Helena Läksi luulekogust „Helena läks“.